Pere- ja paariteraapia koolitused

Algavad koolitused
Süsteemse pereteraapia sissejuhatav kursus
Perekonna psühhoterapeudi II astme pädevuskoolitus
Õppekavad
Perekonna psühhoterapeudi I astme pädevuskoolituse ÕPPEKAVA
Perekonna psühhoterapeudi II astme pädevuskoolituse ÕPPEKAVA
Perekonna psühhoterapeudi III astme pädevuskoolituse ÕPPEKAVA
Perekeskne lähenemine abistamistöös. ÕPPEKAVA
Vastused sagedastele küsimustele
Mille poolest erineb pereteraapia teistest teraapiameetoditest?
Pereteraapia on tõenduspõhine psühhoteraapiameetod, mis keskendub indiviidi probleemi või mistahes sümptomi puhul peresuhete uurimisele ja muutmisele viisil, mis toetaks kõigi pereliikmete heaolu. Pereteraapia vaatleb peret kui tervikut, kus kõik liikmed on seotud emotsionaalsete sidemete kaudu ja seetõttu mõjutavad üksteist läbi korduvate suhtemustrite. Kui keegi peres tunneb ennast halvasti, siis ei jää sellest puutumata ka teised pereliikmed.
Pereteraapia tegeleb keeruliste peresuhetega niipalju kui võimalik otse kabinetis. Näiteks kui raskused on paarisuhtes, siis oodatakse kabinetti mõlemaid partnerid. Kui sümptom on lapsel, siis kaasatakse kindlasti lapse vanemad ja õed-vennad. Kui täiskasvanud lapsel on keeruline suhe oma vanematega, siis kutsutakse seansile ka vanemad.
Pereteraapias ei otsita probleemi põhjustajat ega süüdlast vaid keskendutakse peres juurdunud suhtemustrite mõistmisele vaadates suhted läbi mitme põlvkonna.
Millised on eeldused pereterapeudi väljaõppes osalemiseks?
Kõige olulisem eeldus on huvi iseenda ja suhete vastu ning valmisolek uurida ja teha muutusi oma isiklikus peresüsteemis.
Kuna pereterapeudi väljaõpe on ajaliselt pikk ja igas mõttes ressursimahukas, siis eeldab see pühendumist ja järjepidevat enesearengut.
Üldjuhul nõuame väljaõppesse kandideerijatel kõrgharidust või selle omandamist. Kindlaks eeliseks on töötamine või kogemus töötamisest erialal, kus tegeletakse inimeste nõustamisega.
Kui pikk on pereterapeudi väljaõpe?
Pereterapeudi väljaõpe koosneb 3 astmest:
I aste ehk «Süsteemse pereteraapia sissejuhatav kursus» on avatud kõigile huvilistele. 5 kuu jooksul toimub 10 õppepäeva ja osalejad saavad esmase ülevaate perest kui süsteemist ning pereteraapia alusteooriatest. Avardub vaade suhetele ja oma peresüsteemile.
II aste ehk «Perekonna psühhhoterapeudi II astme pädevuskoolitus« kestab 3 aastat, mille käigus omandatakse süsteemse pereteraapia teoreetilised teadmised ning praktilised oskused. Õpilastel on nõue töötada pereteraapia praktika raames peredega ja osaleda oma perega teraapias.
III aste ehk «Perekonna psühhhoterapeudi III astme pädevuskoolitus» kestab 2 aastat ja sisaldab igakuised grupisupervisioone, mille käigus kinnistatakse süsteemset mõtlemist ja arendatakse enesereflektsioonioskust. Õpilased töötavad superviseeritavate pereterapeutidena. III astme läbimise järgselt on lõpetanutel õigus töötada iseseisvate pereterapeutidena ning taotleda pereterapeudi 7. taseme kutsetunnistust.