Sissejuhatus süsteemsesse pereteraapiasse

Täienduskoolituseasutuse nimetus:
Eesti Pereteraapia Kool (reg 80354752)

Õppekava nimetus:
Sissejuhatus süsteemsesse pereteraapiasse

Õppekava kogumaht: 100 tundi (70 tundi auditoorset tööd ja 30 tundi iseseisvat tööd)

Õppekava koostamise alus: õppekava koostamisel on aluseks võetud Eesti Pereteraapia Ühingu poolt kinnitatud koolitusprogramm Sissejuhatus perekonna psühhoteraapiasse.

Sihtgrupp ja õppe alustamise tingimused:
Koolitus on mõeldud kõigile, kel tuleb oma töös kokku puutuda peredega aitaja rollis (psühholoogid, sotsiaaltöötajad, lastekaitse, koolide ja lasteaedade õpetajad, meedikud...)

Õppe eesmärk:
Osalejad mõistavad paremini perekonda kui süsteemi ja selles toimuvaid protsesse. Tunnevad esmatasandil süsteemse pereteraapia alusteooriaid ja põhilisi koolkondi. Oskavad läbi viia pereintervjuud ja rakendada süsteemset mõtlemist.

Õpiväljundid:
Koolituse läbinu:

Õppesisu:

Õppemeetodid: Loeng, grupitööd, seminar, rolliharjutused, juhtumite arutelud, iseseisev töö.

Iseseisev töö: õppejõudude poolt antava materjali lugemine, lõputöö, milleks on ühe pere analüüs toetudes õpitud teooriatele

Nõuded õpingute lõpetamiseks, sh hindamismeetodid ja hindamiskriteeriumid:
Õpingute lõpetamise tingimuseks on osalemine (vähemalt 80%) auditoorses õppetöös, lõputöö kirjutamine ja lõpuseminaril esitlemine.

Hindamismeetod: Lõputöö kirjutamine ja esitlemine

Hindamiskriteerium:

Kursuse läbimisel väljastatav dokument:
Koolituse lõpus väljastatakse tunnistus. Juhul, kui õppija ei ole esitanud nõuetekohast lõputööd, kuid on osalenud auditoorses töös, väljastatakse tõend osalenud kontakttundide kohta.

Koolitaja kompetentsust tagava kogemuse kirjeldus:
Kõik koolitajad omavad pereterapeudi ja pereterapeut-koolitaja-superviisori kvalifikatsiooni.